Tur Kategorisi
Tur Dönemi
Nereye
Tarih Aralığı
Günübirlik
Kapadokya Turu-1 Gece Konaklamalı
  • Yurt İçi
  • Kültür
  • 9 Taksit İmkanı

Tarih Hareket Konaklama Otel & Pansiyon
14.9.2018 İstanbul Sorunuz 4 Yıldız - Yarım Pansiyon
21.9.2018 Sorunuz Sorunuz

1. Gün İstanbul-Kapadokya

Misafirlerimizi toplanma noktalarından alarak  yolculuğumuz başlayacaktır. Bolu-Ankara-Aksaray güzergahını kullanarak Kapadokya bölgesine ulaşacağız. 
 

2. Gün Kapadokya

Gezeceğimiz yerler arasında. Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Üç Güzeller, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi. 
Rehberimiz bizi Aksaray Ağaçlı tesisleri bölgesinde karşıladıktan sonra Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, volkanik bir arazi içerisinde bulunan, doğal güzelliği ile Kapadokya’da termal turizm alanı olma yönünde ilerleyen, güzel manzarası ile ziyaretçilerine eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından, Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı yeraltı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Yenilen yemekler sonrası, bölgenin en meşhur noktalarından biri olan, bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peribacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Rotamızı otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrasında bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Alışveriş sonrası otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde. (Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. Ekstra 70 TL’dir.) 

3.Gün Kapadokya-Hacıbektaş-İstanbul

Gezeceğimiz yerler arasında Göreme Açıkhava Müzesi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Uç Hisar, Güvercinlik Vadisi,Avanos, Hacı Bektaş 
 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası eski ismiyle Korama, günümüzdeki ismi ile Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında peribacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peribacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası muhteşem manzarası ile Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalesini ardından ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki durağımız ise yeniçerilerin piri Hacıbektaş Veli'nin türbesinin bulunduğu eski ismiyle Sulucakarahöyük günümüzdeki ismi ile Hacıbektaş ilçesi olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde, Nadar Avlusu, Üçler Çeşmesi, Aslanlı Çeşme, Aşevi, Meydan Evi, Meydan Odası, Balım Sultan Türbesi, Hacıbektaş Veli Türbesi gibi bölümleri görerek, belirlenen saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul’a varıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi başka bir Egeo Tours organizasyonunda tekrar görüşmek üzere aldığımız toplanma noktasına bırakıyoruz. 
 
 


• Seçili otelde 1 Gece Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklama

• Mercedes Travego Araç ile Ulaşım

• Kültür ve Turizm Bakanlığına Kayıtlı Kokartlı Rehber.

• 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

• Tüm Öğle Yemekleri

• Yemeklerde Alınacak içecekler

• Tüm Özel Harcamalar

• Müze Giriş Ücretleri

• Ekstra Belirtilen Turlar 

Saat Açıklama
21:00 Marmara Park Avm Karşısı Shell Benzin İstasyonu
21:30 Ömür Plaza
22:00 Trump Alışveriş Merkezi
22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Odada Üçüncü Kişi 0-2,99 Çocuk 03-5,99 Çocuk 06-11,99 Çocuk

389,00 TL

389,00 TL

319,00 TL

319,00 TL

319,00 TL

319,00 TL

0,00 TL

0,00 TL

149,00 TL

149,00 TL

239,00 TL

239,00 TL
Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Odada Üçüncü Kişi 0-2,99 Çocuk 03-5,99 Çocuk 06-11,99 Çocuk

339,00 TL

339,00 TL

279,00 TL

279,00 TL

269,00 TL

269,00 TL

0,00 TL

0,00 TL

129,00 TL

129,00 TL

189,00 TL

189,00 TL

  • Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.Acente  ve acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde,konaklanacak otellerde  değişiklik yapabilir. 0-2,99 yaş bebekler için aracüçta koltuk istenmediği sürece ücret alınmaz, 3-5,99 yaş ve 6-11,99 yaş  Çocuklar için ise yetişkin ücreti üzerinden indirim yapılır.

DİĞER TURLAR

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtiçi Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İstanbul ÇIKIŞLI

Yurtdışı Turlar

İletişim

  EGEO TOURS

Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. İskete Sk. Taşçılar Han No: 4/4-7
ŞİŞLİ-İSTANBUL

  +90 212 232 66 86

  +90 542 232 66 86

  info@egeotours.com